BİZ KİMİZ?


2015 yılında kurulan Sapa Film, İstanbul merkezli bir medya prodüksiyon şirketidir. Şirket olarak, görsel medyanın yıllardan beri artarak süregelen öneminin bilincindeyiz. Bu doğrultuda amacımız, uluslararası standartlarda lokal içerikler üretmek ve bu içerikleri her görsel mecraya uygun olabilecek şekilde hayata geçirmek.

İş ortağımız Cornerman ile yakaladığımız sinerji sayesinde bir çok ortak projeyi hayata geçirmeyi ve seyircisi ile buluşturmayı hedefliyoruz.


ERHAN YILDIZ


Erhan Yıldız TED Ankara Kolejinden mezun olduktan sonra, üniversite eğitimini Amerika, yüksek lisansını İtalya’da tamamladı. Medya kariyerine ilk olarak Doğan Medya Grubunda başlayıp aynı sene içeresinde Kanal D’ye Reklam Satış Sorumlusu olarak atandıktan sonra medya planlama ve reklam satış konusunda edindiği 1 yıllık Kanal D deneyiminin ardından kariyerine 2011 yılında FOX TV’de Gıda ve FMCG sektörlerinden sorumlu Reklam Satış Müdürü olarak devam etti. 2013 yılında edindiği iş deneyimi sayesinde farklı sektörlerde yatırımcı olarak girişimlerde bulundu. 2016 yılında iş ortağı olduğu CORNERMAN ile yeniden medya sektöründe hem yerel hem uluslararası mecrada içerik üretmek için SAPA FİLM’i kurdu.


Erhan Yıldız


İŞ ORTAĞI: ALTUĞ GÜLTAN


Profesyonel medya kariyerine 2009 yılında Fox International Channels Turkey yayın planlama ve program alımları departmanında başladı. Çok hızlı geçen bu süreye birçok kanal lansmanı, global içerik anlaşması, lokal prodüksiyonlar, özel projeler ve entegrasyonlar sığdırdı. Markayı çeşitli içerik fuarlarında profesyonelce temsil etti. Türkiye’de FOXCRIME ve 24Kitchen kanal stratejilerini oluşturduktan sonra FIC’nin Yunanistan’daki kanallarını da destekledi.

Altuğ FIC Turkey “Yapımlar Direktörü” pozisyonuna terfi olduktan sonra çıtayı biraz daha yükseltmiş oldu. Bu vesileyle global standartlarda içerik üretme hayalini de gerçekleştirme fırsatı buldu. National Geographic kanalının ilk lokal içeriklerinin yapımcılığını üstlendi. Mega Fabrikalar Vestel, Inside Turkish Airlines, Ozan Güven’le Ahmak Bilimi gibi projelerin yanı sıra, in-house ürettiği “Tracking The Brown Bear“ belgeseliyle FIC Turkey ekibine “Üstün Başarı“ ödülü kazandırdı. Her yeni projesinde içerik geliştirme konusuna ne kadar vakıf olduğunu göstermeye çaba harcadı.

6 senelik televizyon tecrübesinin ardından 2015 Temmuz ayında uzun zamandır planladığı Cornerman şirketini kurmak için FIC’ye veda etti. Kanal planlaması, içerik alımları, yayın akışı, proje satışı ve global prodüksiyon deneyimiyle yeni şirketinde hayata geçireceği her işin sektöre örnek olmasını kendisine misyon edindi.


Altuğ Gültan